Home » ECHIPĂ » Filmul „Against Time” regizat de studenta Alexandra Manda, dublu premiat la CANNES WORLD  FILM FESTIVAL

Filmul „Against Time” regizat de studenta Alexandra Manda, dublu premiat la CANNES WORLD  FILM FESTIVAL

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Filmul Contra Timp / Against Time este câștigătorul la CANNES WORLD  FILM FESTIVAL – REMEMBER THE FUTURE, la două secțiuni din  cele trei la care a intrat în finală și anume:

 

  • Best Animal Award 
  • Best Original Song 

Producție 2023, realizat pentru examenul An I, sem I – Regie de Film și TV  în cadrul Universității Hyperion din București, filmul a beneficiat de sprijinul Salvamont Argeș și Câinii de Avalanșă Salvamont România, organizații conduse de dl. Ion Sănduloiu și are ca subiect relația de prietenie și iubire dintre salvamontiști și câinii acestora, dar și obstacolele, riscurile și părțile mai putin cunoscute din viața de fiecare zi a salvatorilor montani.

Regizat de: Alexandra Manda – studentă la Universitatea Hyperion, specializarea Regie de Film și TV Anul I, clasa prof. univ. dr. Sabina Pop.

Imaginea: Ion Sănduloiu – șef Salvamont Argeș,  Costin Dan și Matei Slisăreanu – studenți la Universitatea Hyperion, specializarea Imagine de Film și TV, Anul II, clasa conf. univ. dr. Vlad Leu.

Coloana sonoră: Alexandra Duță.

Felicitări, Alexandra Manda și tuturor studenților noștri implicați în acest proiect premiat! 

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Pin It Share 0 Filament.io 0 Flares ×

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Pin It Share 0 Filament.io 0 Flares ×